Norská lesní

27. 01. 2010 | † 05. 10. 2010 | kód autora: 181

norska-lesni-4_150x123Norská lesní

Velká kočka s dlouhým, silně stavěným tělem na vysokých nohách.
Hlava má tvar rovnostranného trojúhelníku. Její profil je dlouhý, rovný a bez přerušení (stopu). Brada je silná. Uši jsou v základně široké s charakteristickými rysími štětičkami a dlouhými chomáči chlupů uvnitř boltce. Měly by být vysoké a otevřené, takže zevní linie ucha leží v jedné přímce s tvářemi; tato linie probíhá až k bradě. Oči jsou velké a otevřené, lehce šikmo posazené, s bystrým, pozorným výrazem. Jsou povoleny všechny barvy očí nezávisle na barvě srsti.
Tělo je dlouhé se silnou kostrou.
Ocas má dlouhý, bohatě osrstěný až huňatý a má dosahovat až k šíji.
Končetiny jsou vysoké, zadní jsou delší než přední.
Srst je polodlouhá, vlnitá podsada je pokrytá pružnými, vodu odpuzujícími krycími chlupy. Lesklá svrchní srst pokrývá hřbet i boky. Kočka v plné srsti má náprsenku, límec i kalhotky (dlouhé chlupy na zadní straně zadních končetin).
Jsou povolena všechna zbarvení srsti včetně kombinace s bílou (je povolena v jakémkoli množství), ale nejsou povolena zbarvení čokoládová, lilová, skořicová, plavá ani zbarvení s odznaky.
Nejčastější chyby jsou: příliš malá a jemně stavěná kočka, kulatá nebo hranatá hlava, profil s přerušením (stopem i pinčem), příliš malé uši, krátké končetiny a krátký ocas. Norská lesní nesmí mít nikdy suchou, zplstnatělou srst.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.